Astra Pro - en to da_DK translation catalogue (759 entries)

en:  Know More.
da_DK: Læs mere.

en:  Welcome Back %1$s (%2$s)
da_DK: Velkommen tilbage %1$s (%2$s)

en: %1$s Menu Options
da_DK: %1$s Menu muligheder

en: %1$s Menu Settings
da_DK: %1$s Menu indstillinger

en: %1$s restored to revision from %2$s
da_DK: %1$s genoprettet til version fra %2$s

en: %s License
da_DK: %s licens

en: %s does not exist.
da_DK: %s eksisterer ikke.

en: %s draft updated.
da_DK: %s udkast opdateret.

en: %s published.
da_DK: %s udgivet.

en: %s saved.
da_DK: %s gemt.

en: %s scheduled for.
da_DK: %s planlagt for.

en: %s submitted.
da_DK: %s indsendt.

en: %s updated.
da_DK: %s opdateret.

en: 1 Column
da_DK: 1 sølje

en: 2 Columns
da_DK: 2 søljer

en: 3 Columns
da_DK: 3 søljer

en: 4 Columns
da_DK: 4 søjler

en: 404 Page
da_DK: 404 side

en: About The Author
da_DK: Om forfatteren

en: Above Header
da_DK: Overheader

en: Above Header First Widget
da_DK: Overheader første widget

en: Above Header Menu
da_DK: Overheader menu

en: Above Header Second Widget
da_DK: Overheader anden widget

en: Account username
da_DK: Brugernavn

en: Action
da_DK: Aktion

en: Action to add your content after WooCommerce account navigation.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's konto navigering.

en: Action to add your content after WooCommerce add to cart button.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's føj til kurv knap.

en: Action to add your content after WooCommerce add to cart form.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's føj til kurv formular.

en: Action to add your content after WooCommerce add to cart quantity.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's føj til kurv antal.

en: Action to add your content after WooCommerce calculate totals.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's beregning af total.

en: Action to add your content after WooCommerce cart contents.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's kurv indhold.

en: Action to add your content after WooCommerce cart table.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's kurv tabel.

en: Action to add your content after WooCommerce cart totals.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's kurv total.

en: Action to add your content after WooCommerce cart.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's kurv.

en: Action to add your content after WooCommerce checkout billing form.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's udcheckning af betalingsformular.

en: Action to add your content after WooCommerce checkout form.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's udcheckningsformular.

en: Action to add your content after WooCommerce checkout order review.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's udchecknings ordregennemsyn.

en: Action to add your content after WooCommerce customer details.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's kundedetaljer.

en: Action to add your content after WooCommerce order notes.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's ordre noter.

en: Action to add your content after WooCommerce order payment.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's ordre betaling.

en: Action to add your content after WooCommerce order submit.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's ordre indsendelse.

en: Action to add your content after WooCommerce order total.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efterWooCommerce's ordre total.

en: Action to add your content after WooCommerce review order cart contents.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's gennemse kurvens ordre indhold.

en: Action to add your content after WooCommerce review order total.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter gennemse ordrens total i WooCommerce.

en: Action to add your content after WooCommerce shop cart.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's butikskurv.

en: Action to add your content after WooCommerce shop category.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's butikskategori.

en: Action to add your content after WooCommerce shop loop item.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter løkke element i WooCommerce's butik.

en: Action to add your content after WooCommerce shop loop.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's butik løkke.

en: Action to add your content after WooCommerce shop price.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's butikspris.

en: Action to add your content after WooCommerce shop rating.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's butiksbedømmelse.

en: Action to add your content after WooCommerce shop title.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's butikstitel.

en: Action to add your content after WooCommerce single product summary.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's enkelt produkt opsummering.

en: Action to add your content after WooCommerce single product.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's enkelt produkt.

en: Action to add your content after WooCommerce template part.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's skabelondel.

en: Action to add your content after the WooCommerce main content.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold efter WooCommerce's hovedindhold.

en: Action to add your content before WooCommerce account navigation.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's konto navigering.

en: Action to add your content before WooCommerce add to cart button.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's føj til kurv knap.

en: Action to add your content before WooCommerce add to cart form.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's føj til kurv formular.

en: Action to add your content before WooCommerce add to cart quantity.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's føj til kurv antal.

en: Action to add your content before WooCommerce calculate totals.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's kalkuler totaler.

en: Action to add your content before WooCommerce cart contents.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's kurv indhold.

en: Action to add your content before WooCommerce cart table.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's kurv tabel.

en: Action to add your content before WooCommerce cart totals.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's kurv total.

en: Action to add your content before WooCommerce cart.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's kurv.

en: Action to add your content before WooCommerce checkout billing form.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's udcheckning af betalingsformular.

en: Action to add your content before WooCommerce checkout form.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's udcheckningsformular.

en: Action to add your content before WooCommerce checkout order review.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's gennemgang af ordre udcheckning.

en: Action to add your content before WooCommerce customer details.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's kundedetaljer.

en: Action to add your content before WooCommerce order notes.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's ordre noter.

en: Action to add your content before WooCommerce order payment.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's ordre betaling.

en: Action to add your content before WooCommerce order submit.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's ordre indsendelse.

en: Action to add your content before WooCommerce order total.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's ordre total.

en: Action to add your content before WooCommerce review order cart contents.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's gennemse kurvens ordre indhold.

en: Action to add your content before WooCommerce review order total.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før gennemse ordrens total i WooCommerce.

en: Action to add your content before WooCommerce shop cart.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce butikskurv.

en: Action to add your content before WooCommerce shop category.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's butikskategori.

en: Action to add your content before WooCommerce shop loop item.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før løkke element i WooCommerce's butik.

en: Action to add your content before WooCommerce shop loop.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's butiksløkke.

en: Action to add your content before WooCommerce shop price.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's butikspris.

en: Action to add your content before WooCommerce shop rating.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's butiksbedømmelse.

en: Action to add your content before WooCommerce shop title.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's butikstitel.

en: Action to add your content before WooCommerce single product summary.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's enkelt produkt opsummering.

en: Action to add your content before WooCommerce single product.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's enkelt produkt.

en: Action to add your content before WooCommerce template part.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's skabelondel.

en: Action to add your content before the WooCommerce main content.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold før WooCommerce's hovedindhold.

en: Action to add your content on WooCommerce account navigation.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med WooCommerce's konto navigering.

en: Action to add your content on WooCommerce breadcrumb action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold på WooCommerce's aktione for brødkrumme.

en: Action to add your content on WooCommerce checkout footer content bottom.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold i bunden af WooCommerce checkout footer.

en: Action to add your content on WooCommerce checkout footer content top.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold i toppen af WooCommerce checkout footer.

en: Action to add your content on WooCommerce checkout main header bar bottom.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold i bunden af bjælken for WooCommerce checkout primær header.

en: Action to add your content on WooCommerce checkout main header bar top.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold i toppen af bjælken for WooCommerce checkout primær header.

en: Action to add your content on WooCommerce checkout masthead bottom.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold i bunden af WooCommerce checkout masthead.

en: Action to add your content on WooCommerce checkout masthead top.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold i toppen af WooCommerce checkout masthead.

en: Action to add your content on WooCommerce product meta end action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med WooCommerce's aktion for produkt meta slut.

en: Action to add your content on WooCommerce product meta start action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med WooCommerce's aktion for produkt meta start.

en: Action to add your content on WooCommerce sidebar action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med WooCommerce's aktione for sidebjælke.

en: Action to add your content on WooCommerce single product summary action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med WooCommerce's enkelt produkt opsummering aktion.

en: Action to add your content on archive_description action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med aktionen for arkiv_beskrivelse.

en: Action to add your content on cart actions.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med kurvens aktioner.

en: Action to add your content on cart calculate fees.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med beregning af gebyrer for kurv.

en: Action to add your content on cart collaterals.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med kurvens markedsføringsdel.

en: Action to add your content on cart contents.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med kurvens indhold.

en: Action to add your content on cart coupon.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold på kurvens rabatkupon.

en: Action to add your content on cart reset.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med nulstil kurv.

en: Action to add your content on cart update.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med opdater kurv.

en: Action to add your content on check cart is empty.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med kontroller kurven er tom.

en: Action to add your content on check cart items action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med aktionen for kontroller kurvens indhold.

en: Action to add your content on checkout billing.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med udcheckning af betaling.

en: Action to add your content on checkout order review action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med aktionen gennemgang af ordre udcheckning.

en: Action to add your content on checkout shipping action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med aktionen udcheck forsendelse.

en: Action to add your content on proceed to checkout action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med aktionen fortsæt til betaling.

en: Action to add your content on share action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med aktionen del.

en: Action to add your content on simple add to cart action.
da_DK: Aktion for at tilføje dit indhold sammen med simpel føj til kurv aktion.

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: Activate All
da_DK: Aktiver alt

en: Activate License
da_DK: Aktiver licens

en: Active!
da_DK: Aktiv!

en: Add Custom HTML
da_DK: Tilføj brugerdefineret HTML

en: Add Display Rule
da_DK: Tilføj regel for visning

en: Add Exclusion Rule
da_DK: Tilføj regel for ekskludering

en: Add Location Rule
da_DK: Tilføj lokatiseringsregel

en: Add New
da_DK: Tilføj ny

en: Add Rule
da_DK: Tilføj regel

en: Add Space Between Posts
da_DK: Tilføj mellemrum mellem indlæg

en: Add To Cart
da_DK: Føj til kurv

en: Add User Rule
da_DK: Tilføj brugerregel

en: Add Widget
da_DK: Tilføj widget

en: Add locations for where this %s should appear.
da_DK: Tilføj lokationer for hvor dette %s skal vises.

en: Add locations for where this Advanced Header should appear.
da_DK: Tilføj lokationer for hvor denne avancerede header skal vises.

en: Add locations for where this Custom Layout should appear.
da_DK: Tilføj placeringer hvor dette brugerdefinerede layout skal vises.

en: Addons
da_DK: Tilføjelser

en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: After Summary
da_DK: Opsummering sidst (i indlægget)

en: Agency Author URL:
da_DK: URL for bureauets forfatter:

en: Agency Author:
da_DK: Bureauets forfatter:

en: Agency Details
da_DK: Bureauets detaljer

en: Agency Licence Link:
da_DK: Link for bureaulicens

en: All
da_DK: Alt

en: All %s
da_DK: Alt %s

en: All %s Archive
da_DK: Alle %s arkiver

en: All Archives
da_DK: Alle arkiver

en: All Custom Layouts
da_DK: Alle brugerdefinerede layouts

en: All Page Headers
da_DK: Alle sideheadere

en: All Singulars
da_DK: Alt i ental

en: Allow Beta updates
da_DK: Tillad beta opdateringer

en: Already a member?
da_DK: Har du allerede en bruger?

en: Already have an account? %1$1s Log in%2$2s
da_DK: Har du allerede en bruger? %1$1s Log in%2$2s

en: Another %s Layout is selected for the same display rules.
da_DK: Et andet %s layout er valgt med de samme visningsregler.

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Apply Size
da_DK: Anvend størrelse

en: Archive Summary Box
da_DK: Sammendragsbox for arkiv

en: Archives for
da_DK: Arkiver for

en: Assign Above Header Menu
da_DK: Tildel overheader menu

en: Assign Below Header Menu
da_DK: Tildel underheader menu

en: Astra Menu Widgets
da_DK: Astra menu widgets

en: Astra Nav Menu widgets.
da_DK: Astra nav menu widgets.

en: Astra Pro License
da_DK: Astra Pro licens

en: Astra Theme Branding
da_DK: Astra Tema Branding

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Author Archive
da_DK: Forfatterarkiv

en: Author Info
da_DK: Forfatter info

en: Auto Load Previous Posts
da_DK: Indlæs automatisk tidligere indlæg

en: Available %s Modules:
da_DK: Tilgængelige %s moduler:

en: Available Astra Pro Modules:
da_DK: Tilgængelige Astra Pro moduler:

en: Back to my details
da_DK: Tilbage til mine detaljer

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Background Color
da_DK: Baggrundsfarve

en: Background Image
da_DK: Baggrundsbillede

en: Background Overlay Color
da_DK: Farve for baggrundsoverlay

en: Background Position
da_DK: Baggrundsposition

en: Background Repeat
da_DK: Gentag baggrund

en: Background Size
da_DK: Baggrundsstørrelse

en: Bag
da_DK: Rygsæk

en: Basic
da_DK: Grundlæggende

en: Basket
da_DK: Kurv

en: Below Header
da_DK: Underheader

en: Below Header First Widget
da_DK: Underheader første widget

en: Below Header Menu
da_DK: Underheader menu

en: Below Header Second Widget
da_DK: Underheader anden widget

en: Below Header Submenu
da_DK: Under header submenu

en: Billing details
da_DK: Betalings detaljer

en: Blog / Posts Page
da_DK: Blog / Indlæg side

en: Blog Layout
da_DK: Blog layout

en: Border Bottom Size
da_DK: Farve for bundramme

en: Border Color
da_DK: Farve for ramme

en: Border Radius
da_DK: Radius i den cirkulære ramme

en: Border for Menu Items
da_DK: Kant på menuelementer

en: Bottom
da_DK: Bund

en: Bottom Border
da_DK: Nederste ramme

en: Bottom Border Color
da_DK: Farve for bundra

en: Bottom Padding
da_DK: Udfyldning af bund

en: Bottom Spacing
da_DK: Bund mellemrum

en: Box Hover Shadow
da_DK: Skygge for Box Hover

en: Box Shadow
da_DK: Skygge for box

en: Breadcrumb
da_DK: Brødkrumme

en: Button
da_DK: Knap

en: Button Text
da_DK: Knap tekst

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Capitalize
da_DK: Store bogstaver

en: Cart
da_DK: Kurv

en: Category
da_DK: Kategori

en: Category Color
da_DK: Kategori farve

en: Center
da_DK: Centrum

en: Center Bottom
da_DK: Centrer bund

en: Center Center
da_DK: Center Centrer

en: Center Top
da_DK: Centrer top

en: Change Dropdown to Buttons
da_DK: Skift dropdown til knapper

en: Change Heading Color
da_DK: Skift farve på overskrift

en: Checkout
da_DK: Gå til betaling

en: Checkout Form Width
da_DK: Kontroller bredde af formular

en: Checkout Layout
da_DK: Kasse layout

en: Checkout Options
da_DK: Kasse indstillinger

en: Checkout Page
da_DK: Betalingsside

en: Choose...
da_DK: Vælg

en: Circle
da_DK: Cirkel

en: Circle Outline
da_DK: Cirkulært omrids

en: Clear
da_DK: Nulstil

en: Clear color
da_DK: Nulstil farve

en: Click
da_DK: Klik

en: Click Here!
da_DK: Klik her!

en: Click here to assign a widget for this area.
da_DK: Klik her for at tilføje en widget i dette område.

en: Close
da_DK: Luk

en: Color
da_DK: Farve

en: Colors
da_DK: Farver

en: Colors & Background
da_DK: Farver og baggrund

en: Colors and background
da_DK: Farver og baggrund

en: Column Divider Color
da_DK: Farve for at adskille søjler

en: Columns
da_DK: Søjler

en: Comment
da_DK: Kommentar

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Complete
da_DK: Gennemført

en: Contain
da_DK: Indeholder

en: Content
da_DK: Indhold

en: Content Alignment
da_DK: Flugtning af indhold

en: Content Source
da_DK: Kildetekst til indhold

en: Content Width
da_DK: Indholdsbredde

en: Continue
da_DK: Fortsæt

en: Coupon code
da_DK: Kuponkode

en: Course / Lesson
da_DK: Kursus / Lektion

en: Course Columns
da_DK: Søjler for kursus

en: Cover
da_DK: Omslag

en: Create an account?
da_DK: Opret en bruger?

en: Cross Sells
da_DK: Krydssalg

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Custom %s deleted.
da_DK: Brugerdefineret %s slettet.

en: Custom %s updated.
da_DK: Brugerdefineret %s opdateret.

en: Custom Class
da_DK: Brugerdefineret klasse

en: Custom Layout Settings
da_DK: Indstillinger for brugerdefineret layout

en: Custom Layouts
da_DK: Brugerdefineret layout

en: Custom Menu Item
da_DK: Brugerdefineret element i menu

en: Custom Menu Text / HTML
da_DK: Brugerdefineret tekst / HTML i menu

en: Custom Size
da_DK: Brugerdefineret størrelse

en: Custom Size can be given any positive number with or without units as "5" or "5px". Default unit is "%"
da_DK: Brugerdefineret størrelse kan gives alle positive værdier med eller uden måleenheder som "5" eller "5px". Standard måleenheden er "%"

en: Custom String
da_DK: Brugerdefineret streng

en: Custom Text
da_DK: Brugerdefineret tekst

en: Customer information
da_DK: Kundeoplysninger

en: Customize Site Header
da_DK: Brugerdefiner site header

en: Customizer Setting
da_DK: Brugerdefineret indstilling

en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: Date
da_DK: Dato

en: Date Archive
da_DK: Datoarkiv

en: Date Box Style
da_DK: Datobox stil

en: Deactivate
da_DK: Deaktiver

en: Deactivate All
da_DK: Deaktiver alt

en: Deactivate License
da_DK: Deaktiver licens

en: Default
da_DK: Grundindstilling

en: Delete
da_DK: Fjern

en: Description Color
da_DK: Farve for beskrivelse

en: Desktop
da_DK: Dekstop

en: Desktop + Mobile
da_DK: Desktop + Mobil

en: Different Logo for Page Header?
da_DK: Andet logo for side header?

en: Different Logo for Sticky Header?
da_DK: Andet logo for "Sticky Header"?

en: Different Logo for retina devices?
da_DK: Alternativt logo for enheder med Retina skærm?

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Disable Above Header
da_DK: Deaktiver overheader

en: Disable Below Header
da_DK: Dekaktiver underheader

en: Disable Beta Updates
da_DK: Deaktiver betaopdateringer

en: Disable File Generation
da_DK: Deaktiver Fil generering

en: Disable Footer Bar
da_DK: Deaktiver footerbjælken

en: Disable Footer Widgets
da_DK: Deaktiver footer widgets

en: Disable Link
da_DK: Deaktiver link

en: Disable Primary Header
da_DK: Deaktiver primær header

en: Disable Single Post Navigation
da_DK: Deaktiver enkelt indlæg navigation

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Display Above Header
da_DK: Vis overheader

en: Display Active Filters
da_DK: Vis aktive filtre

en: Display Apply Coupon Field
da_DK: Vis "Tilføj rabat kupon" feltet

en: Display Below Header
da_DK: Vis underheader

en: Display Breadcrumb
da_DK: Vis brødkrumme

en: Display Cart Title
da_DK: Vis kurvens titel

en: Display Cart Totals
da_DK: Vis kurvens total

en: Display On
da_DK: Visning aktiveret

en: Display Order Note
da_DK: Vis ordrenote

en: Display Page Title
da_DK: Vis sidetitel

en: Display Product Images
da_DK: Vis produkt billeder

en: Display Read More as Button
da_DK: Vis "læs mere" som knap

en: Display Related Products
da_DK: Vis relaterede produkter

en: Display Rules
da_DK: Vis regler

en: Display Student's Gravatar in Primary Header
da_DK: Vis studerendes Gravatar i primær header

en: Display Tabs Vertically
da_DK: Vis tabuleringer vertikalt

en: Display Up Sells
da_DK: Vis mersalg

en: Distraction Free Checkout
da_DK: Forstyrrelsesfri checkout

en: Do Not Display On
da_DK: Vis ikke aktiveret

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Custom Layout
da_DK: Ret brugerdefineret layout

en: Edit Page Header
da_DK: Ret sideheader

en: Editing
da_DK: Redigering

en: Email Address
da_DK: Email adresse

en: Email not exist
da_DK: E-mailen eksistere ikke

en: Enable Beta Updates
da_DK: Aktiver betaopdateringer

en: Enable Code Editor
da_DK: Aktiver kodeeditor

en: Enable Course Description
da_DK: Aktiver kursusbeskrivelse

en: Enable Course Meta
da_DK: Aktiver meta for kursus

en: Enable Date Box
da_DK: Aktiver datobox

en: Enable Description
da_DK: Aktiver beskrivelse

en: Enable Distraction Free Learning
da_DK: Aktiver forstyrrelsesfri læring

en: Enable Featured Image
da_DK: Aktiver fremhævet billede

en: Enable Header Profile Link
da_DK: Aktiver header profillink

en: Enable Image Zoom Effect
da_DK: Aktiver den effekt der giver zoom på billede

en: Enable Instructor Detail
da_DK: Aktiver Instruktør detaljer

en: Enable Mega Menu
da_DK: Aktiver mega menu

en: Enable On
da_DK: Aktiver på

en: Enable Product Description
da_DK: Aktiver produkt produktbeskrivelse

en: Enable Progress Bar
da_DK: Aktiver fremskridtslinjen

en: Enable Shrink Effect
da_DK: Aktiver krympeeffekt

en: Enable Syllabus
da_DK: Aktiver pensum

en: Enable User Gravatar
da_DK: Aktiver Bruger Gravatar

en: Enable White Label
da_DK: Slå white label til

en: Enable this option to generate CSS files.
da_DK: Aktiver denne funktion for at generere CSS filer.

en: Enable this option to receive update notifications for beta versions.
da_DK: Aktivér denne option for at modtage opdateringsmeddelelser til betaversioner.

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: English
da_DK: Engelsk

en: Enter Custom Text
da_DK: Indsæt brugerdefineret tekst

en: Entire Website
da_DK: Hele websitet

en: Error 404: Page not found
da_DK: Fejl 404: Siden ikke fundet

en: Event to Trigger Infinite Loading
da_DK: Event til at udløse uendelig indlæsning

en: Every %d Minutes
da_DK: Hvert %d minut

en: Excerpt Count
da_DK: Antal uddrag

en: Exclude On
da_DK: Undlad aktiveret

en: Expires:
da_DK: Udløber:

en: Extra Large
da_DK: Ekstra stor

en: Extra Small
da_DK: Ekstra lille

en: Fade
da_DK: Udton

en: Fill
da_DK: Fyld

en: Flag Size
da_DK: Flag størrelse

en: Fluid
da_DK: Flydende

en: Flyout Menu Alignment
da_DK: Flyout menujustering

en: Font
da_DK: Skrifttype

en: Footer Space
da_DK: Mellemrum i footer

en: Footer Widget Area 1
da_DK: Footer widget område 1

en: Footer Widget Area 2
da_DK: Footer widget område 2

en: Footer Widget Area 3
da_DK: Footer widget område 3

en: Footer Widget Area 4
da_DK: Footer widget område 4

en: Footer Widget Area 5
da_DK: Footer widget område 5

en: Footer Widgets
da_DK: Footer widgets

en: Force Disable Transparency on Archives?
da_DK: Gennemtving deaktivering af gennemsigtighed på arkiver?

en: Free shipping on orders over $50!
da_DK: Gratis fragt på ordre over $50!

en: Front Page
da_DK: Forside

en: Full Screen Search
da_DK: Fuldskærmssøgning

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Full screen
da_DK: Fuldskærm

en: Full-Screen
da_DK: Fuldskærm

en: Gallery Layout
da_DK: Layout af galleri

en: General
da_DK: Generelt

en: General Colors
da_DK: Generelle farver

en: Get license link will be displayed in the license form when the purchase key is expired / not valid.
da_DK: Hent licens link vil vises i licens formen når licensnøglen er udløbet / ikke gældende.

en: Grid Layout
da_DK: Gitter layout

en: Grid View
da_DK: Gitter visning

en: Have a coupon?
da_DK: Har du en kuponkode?

en: Header Cart Icon
da_DK: Ikon for kurvens header

en: Header Cover Search
da_DK: Søgning i toptekstens omslag

en: Header Space
da_DK: Mellemrum i header

en: Heading 1
da_DK: Overskrift 1

en: Heading 2
da_DK: Overskrift 2

en: Heading 3
da_DK: Overskrift 3

en: Heading 4
da_DK: Overskrift 4

en: Heading 5
da_DK: Overskrift 5

en: Heading 6
da_DK: Overskrift 6

en: Heading Color
da_DK: Overskriftsfarve

en: Height
da_DK: Højde

en: Hello %1$s
da_DK: Hej %1$s

en: Hide Menu Label/Description?
da_DK: Skjul menu mærkat/beskrivelse?

en: Highlight First Post
da_DK: Fremhæv første indlæg

en: Highlight Label Background Color
da_DK: Fremhæv baggrundsfarve for mærkat

en: Highlight Label Color
da_DK: Fremhæv farve for mærkat

en: Highlight Labels
da_DK: Fremhæv mærkat

en: Home
da_DK: Hjem

en: Hooks
da_DK: Kroge

en: Horizontal
da_DK: Horisontal

en: Horizontal Padding
da_DK: Horisontal udfyldning

en: Hover Color
da_DK: Hover farve

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Icon Color
da_DK: Ikon farve

en: Icon Hover Color
da_DK: Farve for ikon-hover

en: Icon Size
da_DK: Ikon størrelse

en: If contents of the popup is larger then the button will stick at the end of the popup.
da_DK: Hvis indholdet af popuppen er større, vil knappen forekomme i slutningen af popuppen.

en: If you want to access while label settings in future, simply deactivate the Astra Pro plugin and activate it again.
da_DK: Hvis du vil have adgang til white label indstillingerne i fremtiden, så deaktiver blot Astra Pro pluginnet og aktiver det igen.

en: Image
da_DK: Billede

en: Image Width
da_DK: Bredde af billede

en: Infinite Scroll
da_DK: Uendelig scroll

en: Infinite Scroll cannot be previewed in the Customizer.
da_DK: Uendelig scroll kan ikke forhåndsvises i customizer.

en: Inherit
da_DK: Nedarve

en: Insert Widget
da_DK: Indsæt widget

en: Language Switcher
da_DK: Sprog vælger

en: Large
da_DK: Stor

en: Learn More.
da_DK: Lær mere.

en: Left
da_DK: Venstre

en: Left Bottom
da_DK: Venstre bund

en: Left Center
da_DK: Venstre centrer

en: Left Top
da_DK: Venstre top

en: LifterLMS profile link
da_DK: LifterLMS profil link

en: Line Height
da_DK: Linjehøjde

en: Link / Text Color
da_DK: Link / Tekst farve

en: Link Color
da_DK: Linkfarve

en: Link Colors
da_DK: Link farver

en: Link Hover Color
da_DK: Farve for link hover

en: Link/Text
da_DK: Link/Tekst

en: List View
da_DK: Liste visning

en: Load More
da_DK: Indlæs mere

en: Load More Text
da_DK: Indlæs mere tekst

en: Loading more results…
da_DK: Indlæser flere resultater...

en: Logged In
da_DK: Logget ind

en: Logged Out
da_DK: Logget ud

en: Login is optional, you can continue with your order below.
da_DK: Login er valgfrit, du kan fortsætte din bestilling nedenfor.

en: Logo Width
da_DK: Logobredde

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
da_DK: Leder du efter et tema? Du kan søge eller gennemse WordPress.org kataloget, installere temaer og aktivere dem lige her.

en: Lost your password?
da_DK: Glemt din kode?

en: Lowercase
da_DK: Små bogstaver

en: Main Menu
da_DK: Hovedmenu

en: Max Width
da_DK: Max. bredde

en: Mega Menu
da_DK: Mega menu

en: Mega Menu Width
da_DK: Mega Menu bredde

en: Megamenu Heading Space
da_DK: Mellemrum for megamenu heading

en: Membership Columns
da_DK: Søjler for medlemskab

en: Menu Colors
da_DK: Menu farver

en: Menu Container Width
da_DK: Bredde af menu container

en: Menu Font
da_DK: Menu skrifttype

en: Menu Label
da_DK: Menu mærkat

en: Menu Space
da_DK: Mellemrum i menu

en: Menu Style
da_DK: Menustil

en: Merge
da_DK: Sammenflet

en: Merge Page Header with Site Header
da_DK: Flet sideheader med siteheader

en: Merge Page Header with Site Header is generally not recommended on achieve pages such as search, 404, etc. If you would like to enable it, use this setting.
da_DK: Sammenfletning af sIdeheaderen er generelt ikke anbefalet på arkiv sider såsom søg, 404, etc. Hvis du vil slå det til så brug denne indstilling.

en: Mobile
da_DK: Mobil

en: Mobile Header
da_DK: Mobil header

en: Modern
da_DK: Moderne

en: My Account
da_DK: Min konto

en: Navigation Color
da_DK: Navigation farve

en: Never
da_DK: Aldrig

en: New Custom Layout Name
da_DK: Nyt navn for brugerdefineret layout

en: New Page Header Name
da_DK: Nyt navn for sideheader

en: Next
da_DK: Næste

en: No Page Header
da_DK: Ingen sideheader

en: No Page Headers Found
da_DK: Ingen sideheadere fundet

en: No Repeat
da_DK: Ingen gentagelse

en: No Thanks
da_DK: Nej tak

en: No Versions Found!
da_DK: Ingen version fundet!

en: No more posts to show.
da_DK: Ikke flere indlæg at vise

en: No more products to show.
da_DK: Ikke flere produkter at vise

en: No results found
da_DK: Ingen resultater fundet

en: None
da_DK: Ingen

en: Not a member?
da_DK: Har du ikke en bruger?

en: Note Text
da_DK: Note tekst

en: Number
da_DK: Nummer

en: Order Complete
da_DK: Gennemført

en: Orders
da_DK: Ordre

en: Outline
da_DK: Omrids

en: Outside menu item
da_DK: Udenfor menuemne

en: Overlay Background Color
da_DK: Overlay baggrundsfarve

en: Override this image with the featured image on individual posts & pages.
da_DK: Overskriv dette billede med det fremhævede billede på individuelle indlæg og sider.

en: Padded
da_DK: Udfyldt

en: Page Header
da_DK: Side header

en: Page Header
da_DK: Side header

en: Page Header: Center Aligned
da_DK: Sideheader: Center flugtning

en: Page Header: Inline
da_DK: Sideheader: Inline

en: Page Headers
da_DK: Sideheadere

en: Page Headers Settings
da_DK: Sideheader indstillinger

en: Pagination
da_DK: Sidetal

en: Payment
da_DK: Betaling

en: Payment Option
da_DK: Betaling

en: Persistent Checkout Form Data
da_DK: Blivende checkout form data

en: Place Order
da_DK: Godkend og betal

en: Placeholder
da_DK: Pladsholder

en: Please delete
da_DK: Slet venligst

en: Please enter
da_DK: Indtast venligst

en: Please enter your valid %s license key to receive updates and support.
da_DK: Indtast venligst din gyldige %s licensnøgle for at modtage opdateringer og support.

en: Please read %1$s this article %2$s to know more.
da_DK: Læs venligst %1$s denne artikel %2$s for mere info.

en: Plugin Description:
da_DK: Plugin beskrivelse:

en: Plugin Name:
da_DK: Plugin navn:

en: Post Pagination
da_DK: Sidetal for indlæg

en: Post Pagination Style
da_DK: Sidetalsstil for indlæg

en: Previous
da_DK: Tidligere

en: Price
da_DK: Pris

en: Price Color
da_DK: Pris farve

en: Price Font
da_DK: Pris skrifttype

en: Primary Header
da_DK: Primær header

en: Primary Menu
da_DK: Primær menu

en: Priority
da_DK: Prioritet

en: Proceed to payment
da_DK: Fortsæt til betaling

en: Product Background
da_DK: Produkt baggrund

en: Product Content
da_DK: Produktindhold

en: Product Description
da_DK: Produktbeskrivelse

en: Product Navigation
da_DK: Produkt Navigering

en: Product Price
da_DK: Produktpris

en: Product Price Font
da_DK: Produkt pris skrifttype

en: Product Rating Color
da_DK: Produktbedømmelsesfarve

en: Product Structure
da_DK: هيكلة المنتج

en: Product Styling
da_DK: Produkt udformning

en: Product Title
da_DK: Produktnavn

en: Profile Picture Links to:
da_DK: Profilbillede linker til:

en: Publish Date
da_DK: Udgivelsesadato

en: Quick View
da_DK: Hurtig visning

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Read More Text
da_DK: Læs mere tekst

en: Read More »
da_DK: Læs videre  »

en: Read Time
da_DK: Indlæsningstid

en: Real-Time Add To Cart
da_DK: Realtid tilføj til kurv

en: Refresh
da_DK: Genopfrisk

en: Refreshed
da_DK: Genopfrisket

en: Refreshing
da_DK: Genopfrisker

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Remove Featured Image Padding
da_DK: Fjern udfyldning af fremhævet billede

en: Remove Image
da_DK: Fjern billede

en: Remove Logo
da_DK: Fjern logo

en: Remove extra links in the header and footer in LearnDash learning pages
da_DK: Fjern ekstra links i header og footer i LearnDash øvelsessider

en: Repeat All
da_DK: Gentag alt

en: Repeat Horizontally
da_DK: Gentag horisontalt

en: Repeat Vertically
da_DK: Gentag vertikalt

en: Responsive Visibility
da_DK: Responsiv visning

en: Retain the Checkout form fields even if the visitor accidentally reloads the checkout page.
da_DK: Bevar felterne i "Checkout form"  selv hvis den besøgende kommer til at genindlæse checkout siden.

en: Retina Logo
da_DK: Retina logo

en: Right
da_DK: Højre

en: Right Bottom
da_DK: Højre bund

en: Right Center
da_DK: Højre centrer

en: Right Top
da_DK: Højre top

en: Sale % Value
da_DK: Salgs % værdi

en: Sale Badge Color
da_DK: Farve på udsalgsmærke

en: Sale Bubble Style
da_DK: Bubble Style i salg

en: Sale Notification
da_DK: Notifikation til salg

en: Sale!
da_DK: Tilbud!

en: Save
da_DK: Gem

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Saved
da_DK: Gemt

en: Saving ..
da_DK: Gemmer ..

en: Scroll
da_DK: Rul

en: Scroll To Top
da_DK: Scroll til toppen

en: Scroll to Top
da_DK: Scroll til toppen

en: Search
da_DK: Søg

en: Search &hellip;
da_DK: Søg &hellip;

en: Search Box
da_DK: Søgeboks

en: Search Custom Layouts
da_DK: Søg i brugerdefinerede layouts

en: Search Page
da_DK: Søgeside

en: Search Page Header
da_DK: Søg i sideheader

en: Search Pages/ Posts
da_DK: Søg i sider/indlæg

en: Search Style
da_DK: Søgestil

en: Search pages / post / categories
da_DK: Søg i sider / indlæg / kategorier

en: Searching…
da_DK: Søger...

en: Section 1
da_DK: Sektion 1

en: Section 2
da_DK: Sektion 2

en: Secure Payments
da_DK: Sikker betaling

en: Select
da_DK: Vælg

en: Select Account
da_DK: Vælg konto

en: Select Color
da_DK: Vælg farve

en: Select Icon
da_DK: Vælg ikon

en: Select Image
da_DK: Vælg billede

en: Select Languages
da_DK: Vælg sprog

en: Select Primary Menu
da_DK: Vælg primlært menu

en: Select default color
da_DK: Vælg standard farve

en: Select logo
da_DK: Vælg logo

en: Select widget
da_DK: Vælg widget

en: Separator Color
da_DK: Separatorfarve

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings saved successfully.
da_DK: Indstillingerne er gemt.

en: Shop Pagination
da_DK: Sidetal for butik

en: Shop Pagination Style
da_DK: Stil for sidetal i butik

en: Shopping Cart
da_DK: Kurv

en: Short Description
da_DK: Kort beskrivelse

en: Show Comments
da_DK: Vis kommentarer

en: Show Language Code
da_DK: Vis sprogkode

en: Show Name
da_DK: Vis navn

en: Show Translated Name
da_DK: Vis oversatte navn

en: Shrink
da_DK: Krymp

en: Sidebar
da_DK: Sidebjælke

en: Site Header
da_DK: Site header

en: Site Identity
da_DK: Site identitet

en: Site Identity Space
da_DK: Sideidentitet mellemrum

en: Site Layout
da_DK: Site layout

en: Site Navigation
da_DK: Site navigering

en: Site Tagline Color
da_DK: Site tagline farve

en: Site Title Color
da_DK: Site titelfarve

en: Site Title Hover Color
da_DK: Farve for site titel hover

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Slide Down
da_DK: Træk nedefter

en: Slide Search
da_DK: Slidesøgning

en: Slide Up
da_DK: Flyt opad

en: Small
da_DK: Lille

en: Smaller
da_DK: Mindre

en: Space Outside Body
da_DK: Mellemrum udenfor teksten

en: Spacing
da_DK: Mellemrum

en: Spacing can be given any positive number with or without units as &quot;5&quot; or &quot;5px&quot;. Default unit is &quot;px&quot;
da_DK: Mellemrum kan sættes til en hvilken som helst positiv værdi med eller uden måleenheder som &quot; 5&quot eller &quot;5px&quot;. Standard måleenhed er &quot;px&quot;

en: Special Pages
da_DK: Specielle sider

en: Specific Target
da_DK: Specifikt target

en: Split
da_DK: Opdel

en: Square
da_DK: Firkant

en: Square Outline
da_DK: Firkantet omrids

en: Stack
da_DK: Stak

en: Stick
da_DK: Indsæt

en: Stick Above Header
da_DK: Indsæt overheader

en: Stick Below Header
da_DK: Indsæt underheader

en: Stick On
da_DK: Indsæt

en: Stick Primary Header
da_DK: Indsæt primærheader

en: Sticky Header
da_DK: Sticky header

en: Sticky Header
da_DK: Sticky header

en: Sticky Header Button
da_DK: Sticky header knap

en: Sticky Logo
da_DK: Sticky logo

en: Sticky Logo Width
da_DK: Sticky logo bredde

en: Sticky Retina Logo
da_DK: Sticky retina logo

en: Student View
da_DK: Kursist visning

en: Style
da_DK: Stil

en: Stylish, Lightning Fast & Easily Customizable!
da_DK: Stilfuld, lynhurtig & nem at tilpasse!

en: Submenu
da_DK: Undermenu

en: Submenu Background Color
da_DK: Menu Baggrunds Farve

en: Submenu Color
da_DK: Undermenu farver

en: Submenu Colors
da_DK: Undermenu farver

en: Submenu Container Animation
da_DK: Animering af submenu container

en: Submenu Link / Text Color
da_DK: Menu Link / Tekst Farve

en: Submenu Space
da_DK: Mellemrum i undermenu

en: Table Border Radius
da_DK: Tabelkant radius

en: Take custom menu item outside
da_DK: Tag brugerdefineret menu element udenfor

en: Targer header based on user role.
da_DK: Target header baseret på bruger rolle.

en: Template
da_DK: Skabelon

en: Text
da_DK: Tekst

en: Text / HTML
da_DK: Tekst / HTML

en: Text / Link
da_DK: Tekst / Link

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: Text Transform
da_DK: Transformer tekst

en: Text/HTML
da_DK: Tekst/HTML

en: Text/Link Color
da_DK: Farve for tekst/link

en: Text/Link Hover Color
da_DK: Farve for text/link hover

en: The Image option cannot be sortable if the Product Style is selected to the List Style
da_DK: لا يمكن فرز خيار صورة إذا تم تحديد نمط المنتج إلى نمط القائمة

en: The recommended image size is 1200px wide by 900px tall.
da_DK: Den anbefalede billedestørrelse er 1200px bred og 900px høj.

en: The results could not be loaded.
da_DK: Resultaterne kunne ikke indlæses.

en: The same display setting is already exist in %s post/s.
da_DK: Den samme indstilling for visning eksisterer allerede i %s indlæg.

en: Theme Description:
da_DK: Temabeskrivelse:

en: Theme Name:
da_DK: Temanavn:

en: Theme Screenshot URL:
da_DK: Tema Screenshot URL:

en: Thickness
da_DK: Tykkelse

en: This %s will not appear at these locations.
da_DK: Denne %s vises ikke på disse lokationer.

en: This Advanced Header will not appear at these locations.
da_DK: Denne avancerede header vises ikke på disse steder

en: This Custom Layout will not appear at these locations.
da_DK: Dette brugerdefinerede layout vil ikke vises på disse lokationer.

en: This option will not work on full width layouts.
da_DK: Denne indstilling vil ikke virke på layouts i fuld bredde.

en: This plugin is an add-on for the Astra WordPress Theme. It offers premium features & functionalities that enhance your theming experience at next level.
da_DK: Denne plugin er en tilføjelse til Astra WordPress temaet. Den tilbyder professionelle funktioner og faciliteter, der forbedrer din oplevelse på højeste niveau.

en: This plugin needs to be installed/activated
da_DK: Dette plugin mangler at blive installeret/aktiveret

en: This sidebar will show product filters on Shop page. Uncheck "Disable Off Canvas" option from `Customizer > Layout > Woocommerce > Shop` to enable this on Shop page.
da_DK: Denne sidebjælke vil vise produkt filtre på butikssiden. Slå "Deaktiver Off Canvas" fra i `Customizer > Layout > Woocommerce > Butik` for at aktivere den til på butikssiden.

en: Timezone:
da_DK: Tidszone:

en: Title
da_DK: Titel

en: Title Color
da_DK: Farve for titel

en: Title Font
da_DK: Overskrift - Skrifttype

en: Toggle Button Color
da_DK: Skift mellem knapfarve

en: Toggle Button Style
da_DK: Skift stil mellem trykknapper

en: Top
da_DK: Øverst

en: Top & Bottom Margin
da_DK: Top & bundmargen

en: Top Padding
da_DK: Udfyldning af top

en: Top Spacing
da_DK: Top mellemrum

en: Transparent Header
da_DK: Gennemsigtig header

en: Two Step Checkout
da_DK: Totrins checkout

en: Typography
da_DK: Skrifttype

en: Update Custom Layout
da_DK: Opdater brugerdefineret layout

en: Update Page Header
da_DK: Opdater sideheader

en: Upload Image
da_DK: Upload billede

en: Uppercase
da_DK: Store bogstaver

en: Use Labels as Placeholders
da_DK: Brug mærkater som pladsholdere

en: User Roles
da_DK: Brugerroller

en: Users
da_DK: Brugere

en: Vertical
da_DK: Vertikal

en: Vertical Padding
da_DK: Vertikal udfyldning

en: View Astra Pro settings
da_DK: Se Astra Pro indstillinger

en: View Custom Layout
da_DK: Vis brugerdefineret layout

en: View cart
da_DK: Vis kurv

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
da_DK: Mens du gennemser et nyt tema, kan du fortsætte med at skræddersy ting som widgets og menuer, og udforske tema-specifikke muligheder.

en: White Label
da_DK: Tom mærkat

en: White Label removes any links to Astra website and change the identity in the dashboard. This setting is mostly used by agencies and developers who are building websites for clients.
da_DK: White label fjerner alle links til Astra websitet og ændrer identiteten i betjeningspanelet. Denne indstilling anvendes mest af firmaer og udviklere som laver websites for kunder.

en: Whitelabel settings are applied to all the sites in the Network.
da_DK: Indstillinger for tom mærkat er tilføjet til alle sites i netværket.

en: Width
da_DK: Bredde

en: WooCommerce - Account
da_DK: WooCommerce - Konto

en: WooCommerce - Cart
da_DK: WooCommerce - Kurv

en: WooCommerce - Checkout
da_DK: WooCommerce - udcheckning

en: WooCommerce - Distraction Free Checkout
da_DK: WooCommerce - Forstyrrelsesfri Checkout

en: WooCommerce - Product
da_DK: WooCommerce - Produkt

en: WooCommerce - Shop
da_DK: WooCommerce - Butik

en: WooCommerce Shop Page
da_DK: WooCommerce butiksside

en: Yes
da_DK: Ja

en: You can only select
da_DK: Du kan kun vælge

en: You searched for
da_DK: Du søgte efter

en: You're about to enable the white label. This will remove the white label settings.
da_DK: Du er ved at aktivere white label. Dette vil fjerne white label indstillingerne.

en: Your license is activated!
da_DK: Din licens er aktiveret!

en: Your license is not active!
da_DK: Din licens er ikke aktiv!

en: Your order
da_DK: Din ordre

en: Zoom Fade
da_DK: Zoom nedtoning

[ctx: advanced-header general name]
en: Page Headers
da_DK: Sideheadere

[ctx: advanced-header singular name]
en: Page Header
da_DK: Sideheader

[ctx: advanced-hooks general name]
en: Custom Layouts
da_DK: Brugerdefinerede layouts

[ctx: advanced-hooks singular name]
en: Custom Layout
da_DK: Brugerdefineret layout

en: astra_body_bottom - Action to add your content or snippet at bottom of the <body> tag.
da_DK: astra_body_bottom - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag til bunden af <body> tag.

en: astra_body_top - Action to add your content or snippet at top of the <body> tag.
da_DK: astra_body_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i toppen af <body> tag.

en: astra_comments_after - Action to add your content or snippet after closing of comment wrapper.
da_DK: astra_comments_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter lukning af kommentar wrapper.

en: astra_comments_before - Action to add your content or snippet before opening of comment start.
da_DK: astra_comments_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag før åbning af kommentar start.

en: astra_content_after - Action to add your content or snippet after main content.
da_DK: astra_content_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter primær indhold.

en: astra_content_before - Action to add your content or snippet before main content.
da_DK: astra_content_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag før det primære indhold.

en: astra_content_bottom - Action to add your content or snippet at bottom of the main content.
da_DK: astra_content_bottom - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i bunden af primært indhold.

en: astra_content_loop - Action to add your content or snippet at top of the primary content loop.
da_DK: astra_content_loop - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag øverst i den primære indholdsløkke.

en: astra_content_top - Action to add your content or snippet at top of main content.
da_DK: astra_content_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i toppen af det primære indhold.

en: astra_content_while_after - Action to add your content or snippet after loop end.
da_DK: astra_content_while_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter loop afslutning.

en: astra_content_while_before - Action to add your content or snippet before loop start.
da_DK: astra_content_while_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag før loop start.

en: astra_entry_after - Action to add your content or snippet after closing <article> tag.
da_DK: astra_entry_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter lukning af <article> tag.

en: astra_entry_before - Action to add your content or snippet before <article> tag.
da_DK: astra_entry_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag før <article> tag.

en: astra_entry_bottom - Action to add your content or snippet at bottom of the <article> tag.
da_DK: astra_entry_bottom - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i bunden af <article> tag.

en: astra_entry_content_after - Action to add your content or snippet after post content
da_DK: astra_entry_content_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter Indlægs indhold

en: astra_entry_content_before - Action to add your content or snippet before post content.
da_DK: astra_entry_content_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag før indlægs indhold.

en: astra_entry_top - Action to add your content or snippet at top of the <article> tag.
da_DK: astra_entry_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i toppen af <article> tag.

en: astra_footer_after - Action to add your content or snippet after the closing <footer> tag.
da_DK: astra_footer_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter den afsluttende <footer> tag.

en: astra_footer_before - Action to add your content or snippet before the opening <footer> tag.
da_DK: astra_footer_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag før starten af <footer> tag.

en: astra_footer_inside_container_bottom - Action to add your content or snippet at bottom of the footer container.
da_DK: astra_footer_indeni_container_bund - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i bunden af footer containeren.

en: astra_footer_inside_container_top - Action to add your content or snippet at top of the footer container.
da_DK: astra_footer_indeni_container_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i toppen af footer containeren.

en: astra_head_bottom - Action to add your content or snippet at bottom of the <head> tag.
da_DK: astra_head_bottom - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i bunden af <head> tag.

en: astra_head_top - Action to add your content or snippet at top of the <head> tag.
da_DK: astra_head_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i toppen af <head> tag.

en: astra_header_after - Action to add your content or snippet after the closing <header> tag.
da_DK: astra_header_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter afslutningen <header> tag.

en: astra_header_before - Action to add your content or snippet just before the opening <header> tag.
da_DK: astra_header_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag lige inden den åbnende <header> tag.

en: astra_html_before - Action to add your content or snippet just before the opening of <html> tag.
da_DK: astra_html_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag lige før åbningen af <html> tag.

en: astra_main_header_bar_bottom - Action to add your content or snippet after at bottom of the Main header.
da_DK: astra_main_header_bar_bottom - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter bunden af den primære header.

en: astra_main_header_bar_top - Action to add your content or snippet at top of the Main header.
da_DK: astra_main_header_bar_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i toppen af den primære header.

en: astra_masthead_bottom - Action to add your content or snippet at  bottom of the <header> tag.
da_DK: astra_masthead_bottom - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i bunden af <header> tag.

en: astra_masthead_content - Action to add your content or snippet in <header> tag.
da_DK: astra_masthead_content - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i <header> tag.

en: astra_masthead_toggle_buttons_after - Action to add your content or snippet after responsive menu toggle button.
da_DK: astra_masthead_toggle_buttons_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter responsive menu skifte knap.

en: astra_masthead_toggle_buttons_before - Action to add your content or snippet before responsive menu toggle button.
da_DK: astra_masthead_toggle_buttons_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag før responsive menu skifte knap.

en: astra_masthead_top - Action to add your content or snippet at  top of the <header> tag.
da_DK: astra_masthead_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i toppen af <header> tag.

en: astra_primary_content_bottom - Action to add your content or snippet at bottom of the primary content.
da_DK: astra_primary_content_bottom - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i bunden af det primære indhold.

en: astra_primary_content_top - Action to add your content or snippet at top of the primary content.
da_DK: astra_primary_content_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i toppen af primær indhold.

en: astra_sidebars_after - Action to add your content or snippet after closing of sidebar wrapper.
da_DK: astra_sidebars_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter lukning af sidebjælke wrapper.

en: astra_sidebars_before - Action to add your content or snippet before opening of sidebar wrapper.
da_DK: astra_sidebars_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag før åbning af sidebjælke wrapper.

en: astra_single_header_after - Action to add your content or snippet after single post header.
da_DK: astra_single_header_after - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter enkelt indlægsheader.

en: astra_single_header_before - Action to add your content or snippet before single post header.
da_DK: astra_single_header_before - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag før enkelt indlægsheader.

en: astra_single_header_bottom - Action to add your content or snippet at bottom of the single post header.
da_DK: astra_single_header_bottom - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag i bunden af enkelt indlægsheader.

en: astra_single_header_top - Action to add your content or snippet at top of the single post header.
da_DK: astra_single_header_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag I toppen af enkelt indlægsheader.

en: astra_template_parts_content - Action to add your content or snippet at top of the primary template content.
da_DK: astra_template_parts_content - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag øverst på den primære skabelon

en: astra_template_parts_content_bottom - Action to add your content or snippet after closing <article> tag.
da_DK: astra_template_parts_content_bottom - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag efter lukning af <article> tag.

en: astra_template_parts_content_none - Action to add your content or snippet at top of the primary content.
da_DK: astra_template_parts_content_none - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag øverst i det primære indhold.

en: astra_template_parts_content_top - Action to add your content or snippet at top of the primary template content.
da_DK: astra_template_parts_content_top - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag øverst på den primære skabelon.

en: character
da_DK: skrifttegn

en: item
da_DK: Element

[ctx: label]
en: Search for:
da_DK: Søg efter:

en: minute of reading
da_DK: minut læsning

en: minutes of reading
da_DK: minutters læsning

en: or more characters
da_DK: eller flere tegn

en: wp_footer - Action to add your content or snippet at end of the document.
da_DK: wp_footer - Aktion for at tilføje dit indhold eller uddrag til sidst i dokumentet.

en: wp_head - Action to add custom style, script and meta at the bottom of <head> tag.
da_DK: wp_head - Aktion for at tilføje brugerdefineret stil, script og meta i bunden af <head> tag.

en: — Select —
da_DK: — Vælg —
